تولید مبل

تولید مبلمان

اگر بخواهیم نگاهی به لیست تولید کنندگان مبلمان تهران ( تولید مبل )یا به طور کلی تولید مبلمان و صنعت مبلمان داشته باشیم . باید گفت که صنعت مبلمان در ایران پیشرفت و رشد قابل قبولی داشته و دارد . یکی از راه های درآمد مبل سازی از کارگاه مبل سازی  و یا سایت های مرتبطی که دانلود آموزش مبل سازی را در اختیار مخاطب قرار می دهند. در این مقاله به تولید مبلمان و صنعت مبلمان می پردازیم و در مقاله های بعدی به مقوله هایی نظیر مبل استیل چیست و تفاوت مبل استیل و سلطنتی و … می پردازیم.

به گزارش و گفته شورای ملی تولید مبلمان و دکوراسیون ایران ، از زمان قدیم کالا ها و محصولاتی که از چوب ساخته می شدند. بخش اعظمی از نیاز ها بشر و جامعه را برطرف می کردند و اگرچه که ناگفته نماند بعضی از محصولات برای جایگزین بودن برای صنایع چوبی وارد این عرصه شدند ولی نتواستند جای چوب و صنایع وابسته که برای تولید و ساخت آن از چوب استفاده مانند تولید مبلمان می شود را بگیرد.

چوب با قدرت تجدید پذبری بالا ، سازگار با محیط زیست ، اینکه به طبیعت برمیگردد و تجزیه میشود به همین دلیل در بسیاری از محصولاتی که ساخته می شود از چوب استفاده می شود نظیر ساخت و تولید مبلمان . به همین علت بیشتر مردم در جامعه ترجیح می دهند که کالاهای چوبی داشته باشند تا کالا های دیگر .

با توجه به قدمت تاریخی کشور ایران و هنر و معماری زیبا و طراحی زبان زد آن در جهان بهترین و زیبا ترین طرح ها و نقوش در دست دارد. در حال حاظر ایران و مخصوصا تهران را می توان بزرگترین قطب تجارت مبلمان و تولید مبلمان دانست . که پیشرفت های چشمگیری در این زمینه مخصوصا تولید مبلمان داشته ایم . البته در بحث تولید مبلمان و صنعت مبلمان باید به شهر هایی نظیر اصفهان ، شیراز ، مشهد و … اشاره کرد که رشد قابل توجهی داشته اند و در زمینه تولید مبلمان  حرفی برای گفتن دارند. که همه این مطالب گواهی بر رشد این صنف و این صنعت دارد. که بیانگر این موضوع است که آینده روشنی در انتظار این صنعت و رونق تولید مبلمان و صنعت مبلمان است.